Nízkoenergetický rezidenční areál Bidli v Rodově nedaleko Hradce Králové bude tvořit 194 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk, které doplní multifunkční sportovní hřiště. V současnosti vyrůstá první etapa projektu s 21 byty v rodinných trojdomech a 6 řadovými rodinnými domy, na niž naváže druhá fáze s 18 jednotkami. Výstavbu obou etap plánuje developer dokončit do ledna 2021.
Domy jsou koncipovány jako dřevostavby a jejich výroba probíhá ve vlastním výrobním závodě firmy v Červeném Kostelci. Mezi výhody těchto moderních ekologických dřevostaveb patří výrazně kratší doba realizace oproti klasickým budovám. Jejich majitelé mohou bydlet v novém již 6 měsíců od dokončení základové desky. V současné době se v areálu blíží k dokončení první budovy, v jedné z nich byl otevřen zařízený vzorový byt. Souběžně s jejich realizací se připravuje zahájení stavby druhé etapy s 18 třípokojovými byty o velikosti kolem 110 m2. Stavební práce na šesti trojdomech se plánuje odstartovat do konce letošního roku.
„Věříme, že o ně bude stejný zájem jako o novostavby z první etapy. Díky dobré dopravní dostupnosti a rozvíjející se občanské vybavenosti poskytuje zdejší region podmínky pro ty, kdo hledají bydlení mimo hranice velkého města a zároveň potřebují zázemí pro sebe i děti. V Rodově získají rodinnou novostavbu se zahrádkou a nízkými provozními náklady, které jim umožní ušetřit až 4000 Kč měsíčně oproti platbám za energie a služby v typickém panelákovém bytě, “ říká ředitel developmentu a investic Bidli Holding.Roman Weiser. Budoucí majitelé mají také možnost pořídit si bydlení formou družstevního vlastnictví.
Budovy jsou koncipovány s roční měrnou spotřebou tepla na vytápění 15 až 50 kWh/m2. Energeticky úsporný standard zajistí sendvičová konstrukce a propracovaný systém udržitelných technologií, jehož základem bude neprůvzdušná obálka budovy, která zabrání přehřívání v letním období, a promyšlený fotovoltaický systém. Ten umožní využití přebytků energie k ohřevu vody v ohřívačích. „Hybridní fotovoltaická elektrárna bude primárně sloužit k napájení elektrospotřebičů v jednotlivých domech. Pokud vyrobí více energie, než domácnosti spotřebují, dojde k automatickému využití jejích přebytků na ohřev vody. Výhodou tohoto řešení je především snížení nákladů na energie a využití ekologicky šetrných zdrojů,“ líčí zakladatel společnosti S-Power Energies Jaroslav Šuvarský.
„Vytápění budou zajišťovat přímotopné konvektory nebo odporové topné rohože, tedy zdroje s rychlým náběhem tepla, které jsou pro tento typ staveb s malou akumulační schopností nejefektivnější. K optimalizaci ovládání přispěje systém chytré domácnosti, jenž klientům v případě zájmu instalujeme do jejich bytů,“ dodává Weiser.
Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…
Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…
Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?
růst nad 5 %Petr Bayer | |
Jilemnického 2238 53002 Pardubice Česká republika | |
mobil: | +420 602 309 872 |
e-mail: | bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz |