úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

OBERMEYER HELIKA se podílí na přestavbě polikliniky Lanškroun

03.10.2019  |  Administrátor

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA dokončila práce na projektové dokumentaci pro přestavbu polikliniky Lanškroun. OBERMEYER HELIKA zpracovala kompletní projektovou dokumentaci, zajistila územní rozhodnutí a stavební povolení. Navíc podporuje investora i při výběru zhotovitele stavby. Rekonstrukce by měla začít v příštím roce a cílem je vytvořit moderní budovu, která bude splňovat veškeré hygienické i technické nároky na zdravotnické zařízení 21. století.

Přestavba objektu bude probíhat ve dvou etapách vždy za provozu části ordinací. V současné době byla za podpory OBERMEYER HELIKA dokončena zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele stavby, a je vypsáno výběrové řízení. V příštím roce pak má začít samotná přestavba. První etapa řeší demolici menší jihozápadní části stávající budovy a výstavbu nového prostoru, který mimo zdravotnické provozy a technické zázemí řeší i nové schodiště a výtah. Výstavba bude probíhat za provozu v původní části budovy se stávajícím schodištěm. Po uvedení dokončené I. etapy do provozu bude stavba pokračovat demolicí zbývající severovýchodního křídla směrem do ulice Svatopluka Čecha a výstavbou druhé části polikliniky a propojením obou etap. Finální stavba v zásadě zachová tvar původního objektu, který pochází z konce 19. století, včetně sedlových střech. Dokončení přestavby se předpokládá v roce 2022. V průběhu realizace bude OBERMEYER HELIKA zajišťovat pro investora autorský dozor.

Při práci na projektové dokumentaci pro polikliniku Lanškroun můžeme čerpat z našich bohatých zkušeností z oblasti zdravotnictví, které do této doby čítají téměř tři desítky projektů v České republice i v zahraničí,“ uvádí Jiří Fousek, generální ředitel společnosti OBERMEYER HELIKA, a dodává, „dlouhodobě jsme se například podíleli na rekonstrukci dětského oddělení Fakultní nemocnice Motol v Praze, vytvořili jsme návrh nového traumatologického centra Fakultní nemocnice na pražských Vinohradech, podíleli jsme se na výstavbě Protonového centra v Praze, v současné době se podle návrhu OBERMEYER HELIKA realizuje 1. etapa Modernizace Oblastní nemocnice Náchod a mnoho dalšího.“

www.obermeyer.cz

www.opb.de

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, TZB a šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« červen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.