Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 
úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Novinky digitálního plánovaní na BIM World 2016 v Mnichově

25.11.2016  |  Petr Bayer

Přes 70 vystavovatelů z celého světa představí novinky z oblasti digitálního plánování ve stavebnictví na mezinárodní konference BIM World 29. – 30. listopadu 2016 v Mnichově. V Německu se konference tohoto typu koná poprvé a navazuje na loňský ročník v Paříži, který byl vůbec prvním v Evropě. V programu konference bude mít ČR jediného vystavujícího zástupce, společnost di5 architekti inženýři vyvíjí cloudový online nástroj Bim.Point pro vizualizaci 3D modelu a správu dat metody BIM.

Na optimalizaci stavebnictví je kladen stále větší důraz, což se projevuje i v řadě členských zemí EU. Ve Francii, v Nizozemsku nebo Británii je metoda BIM již nyní podmínkou při vypisování veřejných zakázek. V Německu by měl být BIM aplikován na projekty veřejné infrastruktury do roku 2020. Česká vláda nedávno přijala usnesení pro zavedení metody BIM pro stavební praxi v ČR a návrh dalšího postupu pro její zavedení.

Konference BIM World je navštěvována především odbornou veřejností se zastoupením z řad architektů, projektantů, stavařů, developerů, investorů, technologů a softwarových inženýrů. Účastní se jí také zástupci výzkumných institutů, konzultantských firem a bank.

 „Rádi bychom seznámili návštěvníky veletrhu s intuitivním nástrojem Bim.Point, který je prostředkem pro práci s BIM modelem staveb. Umožňuje vést si vlastní evidenci všech dokumentů příslušících k danému projektu, data lze vyhledávat, třídit či exportovat. Aplikaci jsme vyvinuli na základě naší 25leté zkušenosti s navrhováním staveb a poskytováním služeb investorům a vlastníkům budov. Bim.Point umožňuje efektivně využívat BIM data i po dokončení stavby, čímž dochází k minimalizaci nákladů na správu a údržbu budov a zefektivňuje procesy řízení. Mezi klienty, se kterými pomocí metodiky BIM spolupracujeme, jsou i německé firmy Metro nebo Hochtief,“ Tomáš Minka, výkonný ředitel společnosti di5.Tech, dceřiné firmy di5 architekti inženýři.

BIM představuje komplexní proces vytváření a správy dat o stavbě během celého jejího životního cyklu. Dochází k propojení přípravy, provádění a provozování stavby do jednoho komplexního digitálního systému (informačního modelu stavby – „BIM modelu“), který se vyznačuje přesností, konzistencí, koordinací a synchronizací. Umožňuje zejména zvýšení kvality a přípravy realizace staveb včetně hmotných, časových i finančních úspor při výstavbě, dále ekonomičtější a efektivnější péči o stavby, snadnější údržbu, úsporu nákladů zejména ve fázi správy budovy a má využití pro systém monitoringu staveb veřejných subjektů.

BIM se dotýká všech zúčastněných subjektů v projektu, vyžaduje tak užší spolupráci a osvojení nových dovedností a schopností, zejména v oblasti komunikace a sdílení dat. Z databáze informací o stavbě si každý účastník procesu vyhledá přesně ty informace, které potřebuje. Pro správné fungování BIM a maximální využití jeho možností jsou proto klíčové koordinační procesy jako výměna dat, detekce kolizí, úpravy modelů a parametrů a další, které umožní dosažení spolupráce a koordinace na mnohem vyšší úrovni než při klasickém průběhu návrhu stavby.

Kromě hlavní konference nabízí BIM World zajímavý doprovodný program a workshopy, na kterých budou zkušené firmy prezentovat nejnovější produkty, inovace a přístupy. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit například na ukázku VR brýlí „HTC Vive“ s využitím pro 3D vizualizaci budov nebo na prezentaci nových data brýlí Microsoft "Hololens". Své novinky zde představí i významné firmy oblasti BIM jako je Autodesk, Trimble Topcon a Nemetschek Group.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

27.02.2018 Magazín Skypaper hlavním mediálním partnerem Trendů evropského stavebnictví

Již čtvrtý ročník stavební konference s mezinárodní účastí Trendy evropského stavebnictví se uskuteční v Praze 23.…

20.02.2018 Dopravní „oskary“ startují, Skypaper opět v porotě a udělí cenu

Již 15. ročník prestižní celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace 2017 (ČDS) odstartoval.…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« březen 2018 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
tel.:+420 466 304 732
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce