úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Nejlepšími výrobci stavebnin roku 2017 firmy Lasselsberger a Xella

09.10.2018  |  Petr Bayer

Vítězi již 11. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin jsou producent keramických obkladů Lasselsberger (v kategorii nad 300 zaměstnanců) a zástupce výrobců pórobetonu a sádrovláknitých desek Xella CZ. Tato soutěž je určena pro všechny výrobce stavebních hmot a materiálů působící na území ČR, jejichž výrobní zařízení splňují současné trendy moderní průmyslové výroby a které cílí na kvalitu vyráběných stavebnin. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Lasselsberger letos pod značkou RAKO slaví 135 let od svého založení, výrobní kapacita na výrobu keramických obkladů je 28 mil. m2, prodej za rok 2017 činil 27 mil. m2 a stěžejní výrobní závody jsou v Rakovníku na výrobu keramických obkladaček a v Chlumčanech na výrobu keramických dlaždic. Firma letos úspěšně dokončila a uvedla do provozu novou velkoformátovou linku na keramickou dlažbu v závodě Chlumčany u Přeštic. Tato investice ve výši cca 800 mil Kč je další ukázkou nástupu „Stavebního průmyslu 4.0 a digitalizace“ do výroby stavebnin v ČR.

Vítězem v kategorii firem s počtem zaměstnanců do 300 se stala firma Xella, jež u nás zastupuje značky pórobetonu YTONG a HEBEL i výrobu sádrovláknitých desek. Soutěžní porota přihlédla k tomu, že výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní. Roční objem stavebního materiálu YTONG v ČR dosahuje téměř 1 mil. m3 a zaměstnává bezmála 300 pracovníků ve třech výrobních závodech. Díky tomu zaujímá společnost Xella CZ, s.r.o. na českém trhu s pórobetonem vedoucí pozici. Bílý pórobeton Ytong patří mezi nejčistší a hygienicky nejpříznivější stavební materiály pro použití v bytových nebo občanských stavbách. Přírodní složení je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Tvárnice Ytong se vyrábí z čistých přírodních surovin.

Odborná porota posuzovala přihlášené závody a provozy průmyslu výroby stavebnin zejména podle následujících kritérií: dosahovaná kvalita, ekonomická úspěšnost, silná pozice na trhu, energetická náročnost výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech, dosažená produktivita a zaměstnanost.

Nominace 5 firem v kategorii firem s počtem zaměstnanců do 300: Baumit, spol. s r. o. se sídlem Brandýs n. Labem; HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. se sídlem Dolní Bukovsko; Kámen a písek, spol. s r. o. se sídlem v Českém Krumlově; Technistone, a. s., se sídlem v Hradci Králové; Xella CZ, s. r. o. se sídlem Hrušovany u Brna;

Nominace 6 firem v kategorii firem s počtem zaměstnanců nad 300: DITON, spol. s.r.o. se sídlem Střítěž u Jihlavy; Lasselsberger, s. r. o. se sídlem v Plzni; P – D Refractories CZ, a. s. se sídlem Velké Opatovice; PREFA Brno a.s. se sídlem v Brně; Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s., divize Weber se sídlem v Praze; Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. se sídlem v Českých Budějovicích.

Cenu poroty soutěže získala firma TECHNISTONE a.s. Společnost Technistone je aktivním členem A.St.A World-Wide (Světové asociace výrobců technického kamene) a pomáhá  tak stanovovat standardy pro bezpečnost výrobků a pro výrobu technického kamene. Trvalá pozornost je věnována výzkumu a vývoji nových inovovaných výrobků. Ocenění udělila odborná porota firmě za vyrovnané prodejní výsledky a narůstající export. Své výrobky firma exportuje do více jak 70 zemí rozmístěných v pěti kontinentech. Pozitivně ocenila také průběžně prováděné inovace produktů, zaujaly ji především inovované tvrzené desky. Technistone se může pyšnit i nejbělejší kuchyňskou deskou na trhu.

Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR získala firma Wienerberger cihlář. prům. a.s. Jedná se o tradičního a zároveň největšího výrobce cihel a keramické střešní krytiny značky TONDACH. V poslední době firma vyrábí a prodává cihelné bloky POROTHERM pro vnější a vnitřní zdivo včetně broušených cihel Profi, keramobetonové překlady, keramické polomontované stropy, malty, omítky. Vedle střešní keramické krytiny zn. TONDACH rozvíjí nově i inovovaný program Wienerberger e4 dům (e4 znamenají ekonomika, energie, ekologie a emoce). Klíčové téma v uplynulém období bylo digitalizace.

Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získala firma DITON s.r.o. Společnost DITON s. r. o. je tradičním výrobcem a dodavatelem betonových produktů venkovní architektury. Na své výrobky dávají 20 let záruky, přitom vyrábí více jak 1800 typů výrobků a mají dobře vybavenou vlastní zkušební laboratoř. Skupina organizací DITON s.r.o. – Beton Brož s.r.o., zabývající se výrobou, prodejem a dodáváním betonových výrobků si při realizací svých činností klade za prvotní cíl dosažení rovnováhy mezi životním prostředím, bezpečnosti práce pracovníků a zvyšováním spokojenosti zákazníka. Toto řadí k hlavním prioritám z pohledu současnosti i budoucnosti. Politika integrovaného manažerského systému (IMS) ve firmě zahrnuje postupy pro neustálé zlepšování systémů managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016, environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001:2016 a systému managementu bezpečnosti práce dle ČSN OHSAS 18001:2008.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« květen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.