úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

IMMOFINANZ: Více než 120 milionů návštěvníků v maloobchodních objektech VIVO! a STOP SHOP v roce 2017

29.03.2018  |  Eduard Železný Aktualizováno: 28.03.2018

Více než 120 milionů zákazníků navštívilo maloobchodní objekty IMMOFINANZ v roce 2017. Ty jsou provozovány pod značkami STOP SHOP a VIVO! a celkově nabízejí zhruba 800.000 m2 pronajímatelné plochy. Deset nákupních center, která existují pod značkou VIVO!, přitáhlo téměř 50 milionů návštěvníků, což je oproti roku 2016 nárůst o téměř 5 %. Navíc maloobchodníci v nákupních centrech VIVO! zaznamenali v uplynulém roce růst hrubých tržeb o více než 6 %. V případě STOP SHOPů bylo komplexní sčítání návštěvnosti provedeno poprvé v roce 2017 a v těchto nákupních parcích bylo napočítáno 70 milionů zákazníků. Počet objektů STOP SHOP vzrostl loni z 58 na 70.

„Tyto robustní ukazatele četnosti a tržeb potvrzují úspěch naší značkové politiky pro sektor maloobchodu, zaměřené na zákazníka. Více než 120 milionů návštěvníků za rok 2017 zhruba reprezentuje celkovou populaci čtyř z našich osmi klíčových zemí: Rakouska, Německa, Rumunska a České republiky,“ vysvětlil Dietmar Reindl, provozní ředitel (Chief Operations Officer, COO) společnosti IMMOFINANZ. „Nájemci vítají naše standardizované nákupní formáty STOP SHOP a VIVO!, které představují dobrý poměr hodnoty a ceny, stejně jako vysokou kvalitu a míru uznání – a rovněž nabízejí již zavedenou přítomnost v osmi zemích.“ Skupina největších nájemců v maloobchodním sektoru zahrnuje špičkové mezinárodní značky, jako jsou H&M, C&A, Deichmann, KiK, dm, Takko, JYSK, LPP, Inditex Group a Spar.

Silné značky jako klíč k nově otevřeným objektům s plnou obsazeností a k atraktivním akvizicím

V roce 2017 uvedla společnost IMMOFINANZ do provozu dva plně pronajaté developerské projekty – VIVO! v polském městě Krosno a STOP SHOP v srbském Lazarevaci s více než 31.000 m2 celkové plochy – a dokončila akvizici devíti nákupních parků v Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku. V současnosti zahrnuje značka VIVO! deset lokací s přibližně 310.000 m2 pronajímatelné plochy a s mírou obsazenosti 96,8 % ve čtyřech zemích. Pokud jde o STOP SHOPy, těch je 70 a nacházejí se v osmi zemích; mají zhruba 484.000 m2 pronajímatelné plochy a míru obsazenosti 97,9%.

„Naše strategie nespočívá v umisťování nových objektů v blízkosti stávajících konkurentů, ale naopak ve využívání dostupného tržního potenciálu. Proto se nezaměřujeme na velká nákupní centra, ale na menší – a v důsledku toho velmi efektivní – koncepty, jako jsou STOP SHOP a VIVO!, které jsou obzvláště vhodné pro sekundární a terciární města bez srovnatelné nabídky,“ upřesňuje Gerald Grüll, ředitel Oddělení správy maloobchodních nemovitostí společnosti IMMOFINANZ.

Nákupní parky STOP SHOP nabízejí širokou škálu produktů za výhodné ceny. Díky dobrému dopravnímu spojení a rozsáhlým parkovištím jsou ideální pro „chytré nakupující“, kteří se orientují na příznivé ceny a oceňují snadnou dostupnost. Nákupní centra VIVO! představují nekomplikovaný nákupní zážitek pro celou rodinu, stejně jako vyvážený mix značek s širokou paletou zábavních a odpočinkových možností.

V současné době se v Srbsku nacházejí tři STOP SHOPy ve výstavbě: nové nákupní parky v Požarevaci, Vršaci a Sremské Mitrovici budou mít celkem přibližně 25.000 m2 pronajímatelné plochy. Otevření STOP SHOPů v Požarevaci a Vršaci je plánováno na duben 2018. V Polsku v současnosti probíhá rozšiřování nákupního centra VIVO! ve městě Stalowa Wola. Má plochu přibližně 22.500 m2 a bude rozšířeno o 2800 m2. Nové prostory již byly pronajaty a také částečně dokončeny.

Současně s tímto pokračujícím růstem investuje společnost IMMOFINANZ do zvyšování kvality služeb a času stráveného v existujících nákupních objektech, aby byl optimalizován nákupní zážitek. S tím související opatření zahrnují mimo jiné přidání dětských hřišť a gastronomickou nabídku ve formě kavárny ve vybraných STOP SHOPech.

Jiným klíčovým bodem je další zlepšování komunikace se zákazníky, mimo jiné prostřednictvím digitalizace. Společnost IMMOFINANZ zavedla nový systém řízení vztahů se zákazníky, který umožňuje zákaznický servis, jenž je ještě rychlejší a lépe orientovaný na cílové skupiny.

Maloobchodní nemovitosti společnosti IMMOFINANZ

Na konci prosince 2017 pokrývalo maloobchodní portfolio 84 nemovitostí v Rakousku, České republice, Maďarsku, na Slovensku, v Rumunsku, Polsku, Srbsku a Slovinsku. Ty měly celkovou pronajímatelnou plochu přibližně 820.000 m2. Deset z těchto nemovitostí je provozováno pod značkou nákupních center VIVO! a 70 jakožto STOP SHOPy. Míra obsazenosti dosahuje 97,2%.

O společnosti IMMOFINANZ

IMMOFINANZ je společnost podnikající v oblasti komerčních nemovitostí, jejíž aktivity se zaměřují na segmenty maloobchodních a kancelářských nemovitostí na sedmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Její primární aktivity zahrnují správu a výstavbu nemovitostí, přičemž značky STOP SHOP (maloobchod), VIVO! (maloobchod) a myhive (kancelářské nemovitosti) představují silný místní prvek a jsou synonymem kvality a excelentních služeb. Realitní portfolio zahrnuje více než 250 nemovitostí v přibližné hodnotě 4,2 miliardy eur. Společnost IMMOFINANZ je kotována na burzách ve Vídni (kde je součástí tzv. leading ATX indexu) a ve Varšavě.

Pro více informací prosím navštivte tyto stránky: http://www.immofinanz.com

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« červen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.