Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 
úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

ČDS 2015 odstartovala, Skypaper opět v porotě a udělí cenu

17.02.2016  |  Petr Bayer Aktualizováno: 18.02.2016

V pořadí již 13. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2015 (ČDS) otevírá brány. Vypisovatelem je Ministerstvo dopravy, soutěž je pořádána ve spolupráci se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI), Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD), Ředitelstvím vodních cest ČR (ŘVC) a Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Organizátorem je společnost TOP EXPO CZ, magazín Skypaper je opět členem odborné poroty a udělí Cenu SKYPAPER za celospolečenský přínos.

„Cílem soutěže je profesionální prezentace oborů české dopravní stavitelství a inženýrské profese nejen laické i odborné veřejnosti, ale také české a evropské politické reprezentaci,“ uvádí pořadatel. Do soutěže mohou být přihlášeny dopravní stavby, úseky dopravních staveb, samostatné objekty, technologie a inovace, které se v této soutěži od 1. 1. 2011 dosud neprezentovaly a byly zkolaudovány nebo uvedeny do provozu na území ČR do 31. 12. 2015.

KATEGORIE SOUTĚŽNÍHO ROČNÍKU 2015:

A: DOPRAVNÍ STAVBY v EXTRAVILÁNU

A 1) SILNIČNÍ A DÁLNIČNÍ STAVBY

A 2) ŽELEZNIČNÍ STAVBY

A 3) DOPRAVNÍ STAVBY OSTATNÍ (zejména vodní a letecké)

A 4) MOSTY a TUNELY (silniční i železniční – samostatné objekty)

 

B: DOPRAVNÍ STAVBY v MĚSTSKÉM INTRAVILÁNU

B 1) DOPRAVNÍ STAVBY včetně úprav a rekonstrukcí (ulice, podchody, lávky, tunely, náměstí, náplavky, městské cyklostezky…)

B 2) STAVBY PRO DOPRAVNÍ OBSLUHU (nádraží, terminály a odbavovací budovy, P+R.)

 

C: DOPRAVNÍ A STAVEBNÍ TECHNLOGIE

C 1) TECHNOLOGIE potřebné pro vznik dopravních staveb (povrchy vozovek, návěští, dopravní značky, ochranné valy a stěny…)

C 2) SYSTÉMY pro řízení a organizaci dopravy, systémy dopravní telematiky

(pro zlepšení plynulosti a bezpečnosti dopravy)

 

D: VÝRAZNÉ INOVACE DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ

KOLEJOVÁ VOZIDLA (lokomotivy, vozy, tramvaje, vozidla metra)

SILNIČNÍ VOZIDLA (automobily na CNG, PLG, hybridy, elektromobily, elektrokola, busy)

DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY OSTATNÍ (segway, lanové dráhy, letadla, vrtulníky, lodě)

POROTA – HODNOTÍCÍ KOMISE

Stavby, technologie a inovace přihlášené do soutěže posuzuje odborná porota jmenovaná na návrh vypisovatelů a odborných garantů soutěže. Členství v porotě je čestné. V případě, že některá z kategorií bude obeslána méně než 5 přihláškami, má porota právo přesunout tyto přihlášky do nejbližší příbuzné kategorie soutěže a titul v kategorii nevyhlásit.

PODMÍNKY PRO PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE:

Přihlášku do soutěže může podat každá fyzická nebo právnická osoba, která stavební dílo, technologii, inovaci prováděla nebo se podílela na projekci a realizaci, a to za podmínek, že:

1) doručí přihlášku organizátorovi soutěže nejpozději do 31. 3. 2016

2) zdokumentuje realizované dílo níže popsaným způsobem

3) uhradí prezentační poplatek nejpozději do 15. 4. 2015

Nominace na titul:

porota vybere nejvýše 12 staveb a 3 technologie a 3 inovace. NOMINACE budou sděleny účastníkům a odbornému tisku do 10. 6. 2016 a budou na stránkách soutěže před konečným zveřejněním vítězů pro hlasování o CENU VEŘEJNOSTI.

Titul ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA | TECHNOLOGIE | INOVACE ROKU 2015 získá max. 6 staveb, 2 technologie a 2 inovace, všechny tituly jsou rovnocenné.

Dále mohou být na doporučení poroty uděleny:

CENA MINISTRA DOPRAVY

CENA STÁTNÍHO FONDU DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURY

CENA ŘEDITELSTVÍ SILNIC A DÁLNIC

CENA STÁTNÍ ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY

CENA ŘEDITELSTVÍ VODNÍCH CEST

Cena poroty, ceny partnerů, odborných a mediálních garantů, pokud je zástupce v porotě k ocenění dle jednacího řádu navrhne.

GALAVEČER celostátní soutěže ČDS&T roku 2015 se uskuteční 16. 6. 2016 v Betlémské kapli, AULE ČVUT v Praze. K účasti na tomto svátku oboru doprava, stavebnictví a telematika budou pozváni zástupci všech přihlašovatelů. Galavečer s vyhlášením výsledků se bude konat za vysoké mediální pozornosti a účasti významných osobností oboru. Získání nominace a titulu ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA | TECHNOLOGIE | INOVACE ROKU je spojeno s právem používat je jako referenční a propagační argument.

Informace o přihlášených, nominovaných a oceněných stavbách bude uveřejněna v síti internet na adrese organizátora po celý následující rok. Nominované stavby, technologie a inovace na titul 2015 budou prezentovány formou výstavy. Výsledky celostátní soutěže budou zveřejněny v Závěrečné zprávě. Přihlášeným stavbám, technologiím a inovacím bude věnována náležitá publicita v odborném tisku.

Součástí soutěže je i její studentská kategorie, která je každoročně vypisována se záměrem podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Partnery jsou ČVUT Praha, VUT Brno, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Pardubice, Západočeská univerzita v Plzni a VŠB.

PODMÍNKY SOUTĚŽNÍHO ROČNÍKU ČDS&T STUDENT 2015:

Přihlásit je možné práce z oboru doprava a dopravní stavitelství, a to bez rozdílu kategorií. Přijímány budou práce za období 31. 3. 2015 – 31. 3. 2016 za předpokladu, že se práce soutěže ještě neúčastnila a přihláška bude:

Přihláška je osvobozena od prezentačního poplatku.

KRITÉRIA PRO HODNOCENÍ PŘIHLÁŠENÝCH PRACÍ:

Přihlášky bude hodnotit porota složená z předních odborníků na dopravu, dopravní stavitelství a dopravní technologie, která určí vyhlášení cen rektorů a děkanů a navrhne udělení cen patronů. Porota je povinna se řídit jednacím řádem. V případě, že úroveň prací nebude odpovídat renomé této soutěže, vyhrazuje si porota finanční ceny soutěže STUDENT ČDS&T omezit či neudělit.

GALAVEČER s vyhlášením vítězů 7. ročníku kategorie ČDS&T STUDENT proběhne spolu s vyhlášením titulů hlavní soutěže 16. 6. 2016 v Betlémské kapli.

Veškeré informace vč. přihlášek najdete na stránkách

http://www.top-expo.cz/cds-2015

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

03.10.2019 Časopis Skypaper opět hlavním mediálním partnerem konference Výškové budovy

Nové projekty a související problematika budou tématy již 16. ročníku mezinárodní konference Výškové a inteligentní…

21.06.2019 Soutěž Česká dopravní stavba vyhlásila vítěze, Skypaper v porotě a udělil cenu

Tituly 16. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2018 získaly Modernizace trati…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« říjen 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce