úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

150 let společnosti PORR: Průkopník v oboru stavebnictví od roku 1869

16.04.2019  |  Administrátor

Inovační síla pro špičkové výkony – za tím si společnost PORR stojí již 150 let. V jubilejním roce se může PORR Group ohlédnout za jedinečnou historií plnou úspěchů: od svého založení v roce 1869 je společnost vůdčí silou v technologiích a náročných projektech. V mnohých evropských zemích patří především v oblasti infrastruktury k nejdůležitějším dodavatelům nejmodernějších technických řešení. PORR je dnes průkopníkem digitalizace, která ovlivní stavebnictví více, než jakýkoli dosavadní technický vývoj.

„Je nám 150 let, a přesto jsme zůstali mladí, agilní a dynamičtí. S předpokládaným objemem výroby ve výši přibližně 5,6 mld. eur v roce 2018 a zakázkovým krytím překračujícím poprvé 7 mld. eur, hledíme do budoucna optimisticky. Děkuji všem PORRačkám a PORRákům za jejich nasazení a loajalitu. S naší inovační silou dosáhneme špičkových výkonů i v dalších 150 letech“, sdělil CEO PORR Karl-Heinz Strauss.

Rakouské kořeny - mezinárodní trhy Již odedávna využívá PORR svého rozsáhlého know-how nejen na území Rakouska. Společnost se pokládá za evropský podnik s rakouskými kořeny. Na svém domácím trhu v České republice PORR aktivně působí prostřednictvím několika poboček a dceřiných společností. Odborná a administrativní oddělení na centrále společnosti PORR v Praze zajišťují efektivitu interních procesů a umožňují pracovníkům na stavbách, aby se mohli zcela a plně soustředit na úspěšnou realizaci svých projektů. V České republice nabízí PORR svým zákaznicím a zákazníkům veškeré služby stavebního podniku - počínaje projekty v oblasti pozemních a dopravních a inženýrských staveb, přes speciální zakládání až po monolitické konstrukce. Spektrum výkonů společnosti PORR v České republice doplňuje přístup k know-how celého koncernu PORR Group. 150 let PORRu – 150 let inovací

„Allgemeine Österreichische Baugesellschaft“ byla založena roku 1869 a dne 8. dubna proběhla počáteční kotace na Vídeňské burze cenných papírů. Do roku 1898 vybudovala společnost ve Vídni celkem 108 budov. PORR vystavěl hotel Sacher v prvním vídeňském městském obvodu, pavilony pro Světovou výstavu ve Vídni – mimo jiné pro egyptského místokrále a také železniční trať do Českých Budějovic. Počátkem 20. století vedly vynálezy stavebního inženýra Arthura Porra k významnému průlomu v oblasti betonových konstrukcí, který společnosti „Allgemeine Baugesellschaft – A. Porr Aktiengesellschaft“, založené roku 1927, zajistil vůdčí pozici v oblasti technologií.

„Náš PORR si brzy vytvořil know-how téměř ve všech oblastech stavebnictví: v průmyslových stavbách a bytové výstavbě, při budování štol, tunelů, v silničních i železničních stavbách. Proto nikoho nepřekvapí, že PORR stále získává zakázky na realizaci vysoce komplexních projektů“, popisuje Karl-Heinz Strauss vývoj společnosti PORR.

Od roku 1930 se PORR podílel na výstavbě Grossglocknerské vysokohorské silnice, budované v nadmořské výšce až 2 600 m na téměř nedotčeném území. Po druhé světové válce se společnost PORR mimo jiné podílela na rekonstrukci Vídeňské státní opery, byla pověřena výstavbou výškové budovy Ringturm nebo realizací elektrárny v Kaprunu. PORR tím aktivně přispěl k tomu, že Rakousko nastoupilo cestu k nové a úspěšné budoucnosti.

Roku 1982 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem mladý stavební inženýr Horst Pöchhacker. Podniku zůstal věrný až do roku 2007. Roku 1998 zakoupil Klaus Ortner první podíly ve společnosti PORR. Na základě jeho podnětu se roku 2010 stává generálním ředitelem Karl-Heinz Strauss. V následujících letech společně získávají většinu akcií společnosti. Zahajují tím novou éru v dějinách společnosti. Od roku 2011 probíhala rozsáhlá restrukturalizace společnosti a byla založena silná společnost PORR Bau GmbH. Roku 2013 byl název společnosti změněn na PORR AG. Nyní je PORR jednou z největších stavebních společností v Rakousku, jedním z předních hráčů v Evropě a a nejstarší dosud aktivní akciovou společností na vídeňské burze. Za svůj úspěch firma vděčí v současné době již více než 20 000 PORRaček a PORRáků.

Stavění je o lidech, každá stavební akce souvisí s lidmi. Jak s těmi, pro které se projekt staví, tak s těmi, kteří jej vyprojektují a zrealizují. Nejde jen o lidi, které vidíte přímo na stavbě, ale o spoustu dalších, kteří pracují v zákulisí. Všichni jsou mezi sebou vzájemně provázáni. Nakonec, projekt může být jen tak dobrý, jak dobrý je tým, který za ním stojí“, říká Karl-Heinz Strauss.

Utváření budoucnosti – digitální revoluce ve stavebnictví

Digitalizace mění naše soužití i naše pracovní prostředí. A to napříč všemi obory. Slibnými pákami pro stavebnictví 4.0 jsou především oblasti projektování a inženýrství, řízení dodavatelského řetězce, kvalifikace zaměstnanců a samozřejmě nové technologie – témata, ve kterých má PORR již dnes obzvláště silnou pozici. Integrované projektování prostřednictvím LEAN Design a LEAN Construction, modularizace a standardizace, automatizace, digitální dvojčata prostřednictvím Building Information Modeling a využití umělé inteligence nabízejí enormní potenciál a přináší revoluci do celého procesu tvorby hodnoty ve stavebnictví.

Z digitalizace profitují také zaměstnanci, investoři a koncoví zákazníci i obce. Stavební projekty tak lze realizovat rychleji, snížit celkové náklady, maximalizovat kontrolu kvality a minimalizovat rizika. Společnost PORR je rozhodnuta aktivně využít své šance i v tomto měnícím se konkurenčním prostředí a dále budovat svou roli průkopníka digitalizace v evropském stavebnictví. „Rozpoznali jsme včas znamení doby a aktivně se podílíme na vytváření digitálních procesů. Stavíme na naší technické dokonalosti a významné inovační síle a pro naše zákaznice a zákazníky i koncové uživatele vytváříme skutečnou přidanou hodnotu. Na cokoliv, co nás v příštích 150 letech čeká, jsme připraveni nejlepším možným způsobem“, říká Strauss.

Kromě toho je dynamická historie společnosti PORR od nynějška k dispozici v knižním vydání v nakladatelství Brandstätter Verlag. Vydavatel, Dr. Manfred Waldenmair, je od roku 2010 poradcem společnosti PORR AG a vývoj společnosti PORR shrnul na celkem 324 stranách pod titulem „Bauen verbindet Menschen. PORR AG – Seit 150 Jahren Innovationskraft für Spitzenleistungen“. Recenzní výtisky v němčině si můžete vyžádat na adrese: presse@brandstaetterverlag.com.

https://porr-group.com/en/

 

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« červen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.